تزریق ژل گونه

با افزایش سن گونه حجم خود را به دلیل از دست دادن کلاژن و چربی از دست می دهد و تاثیرات منفی مانند صاف شدن صورت و پف زیر چشم بر جا می گذارد. یکی از روش های برجسته کردن گونه ها ، تزریق ژل گونه می باشد که نیازی به جراحی ندارد.

تزریق ژل گونه

نحوه تزریق ژل گونه

در ابتدا نقاط مورد نظر از محلی که افتادگی شروع می شود (اوربیتال ریم) تعیین می شود.
برای طبیعی به نظر رسیدن گونه، ژل در قسمت جلوی گونه و دقیقا روبروی استخوان گونه تزریق می شود. این کار به بالا بردن چشم نیز کمک می کند.
مقدار کمی ژل توسط سوزن بسیار ریزی در پوست و در محل مورد نظر به صورت مستقیم تزریق می شود. سپس ناحیه مورد نظر را تمیز کرده و از کرم بی حس کننده استفاده می شود تا درد و ناراحتی را به حداقل برساند.

مراحل تزریق ژل گونه

1- جلسه مشاوره
پزشک متخصص به بررسی وضعیت جسمی بیمار می پردازد و با بیمار در مورد مزایا و معایب و هزینه این تزریق و توصیه های مراقبتی بعد از پروتز گونه با ژل صحبت می نماید. بیمار نیز انتظارات خود را بیان می کند.
2- علامت گذاری نقاط حساس
پزشک به بررسی صورت و رنگدانه های پوست بیمار می پردازد و نقاط حساسی که قرار است تزریق انجام شود علامت گذاری کرده و سپس عکس می گیرد.
3- شستشو و بی حسی
قبل از تزریق ژل نقاط مورد نظر با مواد آنتی باکتریال شستشو می دهند و در صورت نیاز از داروها و کرم های بی حسی برای این نواحی استفاده می شود.
4- تزریق ژل
مدت زمان تزریق ژل به میزان ژل و نواحی مورد نظر برای تزریق بستگی دارد. معمولا در 15 دقیقه تا 1 ساعت در نواحی علامت گذاری شده تزریق انجام می شود.
مقدار ژل مورد نیاز برای هر بیمار متفاوت است و بستگی به مقدار حجم از بین رفته و انداره گونه مورد نظر بیمار دارد.

امروزه افراد زیادی برای جذاب تر شدن چهره شان و حفظ زیبایی آن تزریقات متعددی را در صورت خود انجام می دهند. دکتر سارا لطفی به عنوان متخصص پوست بیان می کنند که باید برای انجام این تزریقات به متخصص مراجعه شود تا نتیجه مطلوبی را به همراه داشته باشد. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با شماره های 02122579305 – 02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

مزایا استفاده از تزریق ژل گونه

 • تزریق ژل خاصیت درمانی ندارد و به منظور زیبایی استفاده می شود . در واقع برای جوانساز پوست و از بین بردن خطوط چین و چروک که بر اثر افزایش سن دچار آن می شویم ، می تواند بهتر گزینه درمان باشد .
 • همچنین با استفاده از تزریق ژل می توانیم تمام افتادگی های پوستی را برطرف کنیم .
 • عدم نیاز به جراحی یکی از مهم ترین مزایای استفاده از ژل گونه می باشد .
 • نتایج تزریق به سرعت بعد از انجام آن نمایان می شود .
 • دوره نقاهت خاصی ندارد و افراد به سرعت می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بازگردند .
 • اگر تحت نظر متخصص پوست انجام شود و مراجعه کننده توقع غیرمعقول نداشته باشد نتایج حاصل آن طبیعی می باشد .
 • نیاز به تزریق داروهای بیهوشی و آرام بخش نمی باشد بنابراین عوارض ناشی از این داروها وجود نخواهد داشت .
 • زمان انجام آن کم می باشد و در یک جلسه هم امکان پذیر است .
 • در صورت عدم رضایت قابل بازگذشت می باشد .
 • تزریق در مکان های معتبر و تحت نظر متخصص زیبایی دارای تاییدیه ایمنی و سلامت از وزارت دارو است .

معایب استفاده از تزریق ژل گونه

تزریق ژل ممکن است عوارض داشته باشد که در افراد مختلف واکنش های متفاوتی نشان دهد . مانند : تورم ، قرمزی ، کبودی و ایجاد درد در ناحیه تزریق .  این علائم کوتاه مدت می باشد و در چند روز بعد از تزریق برطرف می شود .

طبق آمار بدست آمده بیشترین افرادی که در محیط امن و مطمئن اقدام به تزریق ژل کردند ، رضایت کامل از نتیجه تزریق داشته اند .

نکات مهم بعد از تزریق ژل

 • یک روش مطمئن برای کاهش میزان تورم و کبودی استفاده از یخ می باشد .
 • از کشیدن سیگار و مصرف الکل بعد از تزریق اجتناب کنید .
 • از انجام ورزش به ویژه ورزش های سنگین تا چند روز بعد از تزریق ژل خودداری کنید .
 • از مصرف داروهایی چون داروهای ضد التهاب ، ویتامین E و مکمل های گیاهی دوری کنید .

دوران نقاهت و روند بهبود تزریق ژل

ممکن است پس از تزریق در محل تزریق کمی التهاب و کبودی به وجود بیاید که در کمتر از 48 ساعت از بین می رود. بلافاصله پس از تزریق بیمار می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد و نیاز به بستری شدن یا استراحت ندارد.

ماندگاری ژل گونه

دارای ماندگاری 6 الی 1 سال می باشد. با انجام چهار جلسه تزریق ژل در صورت که معولا هر سه هفته یک بار تنظیم می شود، می توان به نتایجی با دوام دست یافت که می تواند تا بیش از دو سال باقی بماند.

تزریق بوتاکس

متخصص پوست خوب برای ریزش مو

دسته‌ها: مقالات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =