اهمیت زیبایی دندان

داشتن دندان های زیبا، در صورت شما اثرات مثبتی را ایجاد میکند و لبخند شما زیباتر به نظر می رسد. در صورتی که شما چند روز مسواک نزنید، لایه ای از مواد غذایی بر روی دندان می نشیند، این لایه از جرم اغلب دیده نمی شود، اما در صورت ادامه یافتن، ظاهر دندان، زرد رنگ خواهد شد.

جرم دندان، لایه ای از باکتری های چسبنده، بی رنگ، و مواد قندی می باشد، که به دندان می چسبند، و منجر به ایجاد حفره، پوسیدگی دندان و بیماری های لثه می شود. و در صورتی که از دندان پاک نشوند، در قسمت باره دندان، ته نشین می شوند.

جرم گیری دندان

راه تشخیص جرم دندان

جرم، در دندان همه افراد وجود دارد، زیرا باکتری ها در دهان،  به طور مداوم، در حال رشد و تکثیر هستند. این باکتری ها، از مواد عذایی موجود در دهان و بزاق، تغذیه و رشد می کنند. بعد از خوردن غذا، زمانی که اسید حاصل از جرم به دندان، حمله می کند، حفره هایی در دندان ایجاد میشود. با گسترش حملات اسیدی، مینای دندان تجزیه شده و حتی منجر به ایجاد حفره نیز می شود. در صورت برطرف نشدن جرم، لثه و نواحی اطراف دندان ها آسیب خواهد دید و در نهایت منجر به ورم لثه می شود. علائم ورم لثه به شرح زیر می باشد:

  • قرمزی
  • تورم
  • خون ریزی لثه

راه های پیشگیری ایجاد جرم دندان

شما نمی توانید جلوی تشکیل جرم را بگیرید، اما با رعایت نکات ساده، میتوانید جلوی پیشرفت جرم، و به دنبال آن، بیماری های لثه را بگیرید. این نکات به شرح زیر می باشند:

  • مسواک زدن دندان ها، حداقل 2 بار در روز.

با این کار، جرم ها از تمام سطح دندان شما برطرف خواهند شد.

  • استفاده از نخ دندان.
  • با این کار، جرم های موجود در فواصل میان دندان ها، زیر لثه ها، و مناطقی که با مسواک، تمییز نمی شوند، نیز از بین خواهند رفت.
  • محدود کردن مصرف مواد قندی و نشاسته دار
  • معاینه مرتب دندان ها

جرم گیری دندان چیست؟

جرم ها به مرور زمان، تشکیل می شوند. دندان ها به طور مداوم با بزاق دهان شست و شو می شوند، بزاق دهان، حاوی مقادیری کلسیم و سایر موادی است که به تقویت و محافظت از دندان، کمک می کند. مواد گچی، به مرور زمان، بر روی دندان ها رسوب می کنند که به مانند جرم موجود در لوله ها و کتری است . جرم گیری دندان ، روشی بدون درد است، که پلاک ها و باکتری های موجود بر روی دندان را از بین می برد، و منجر به سفید شدن دندان ها نیز می شود.

دندانپزشک زیبایی 

لمینیت دندان 

 

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =