طول عمر کامپوزیت دندان

داشتن دندان هایی سفید و درخشنده تاثیر بسزایی در چهره ما دارد و به طبع آن می تواند لبخندی زیبا و دلنشین را به همراه داشته باشد. امروزه بسیاری از افراد برای داشتن دندان هایی سفید و اصلاح طرح لبخند و داشتن لبخند هالیوودی به کلینیک های دندانپزشکی زیبایی مراجعه می کنند و از روش هایی مانند کامپوزیت دندان یا لمینیت دنداناستفاده می کنند.

کامپوزیت دندان چیست؟

مراحل انجام کامپوزیت دندان چیست؟

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟

در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با نقش کامپوزیت دندان در اصلاح طرح لبخند و طول عمر کامپوزیت دندان مطالبی را برایتان شرح دهیم.

اصلاح طرح لبخند

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان موادی خمیر مانند است که دندانپزشک زیبایی با استفاده از آن دندان های شکسته و پوسیده را ترمیم می کند و باعث اصلاح طرح لبخند می شود.

کامپوزیت ونیر چیست؟

کامپوزیت ونیر یکی از انواع کامپوزیت دندان می باشد که غلب برای دندان های جلو که دارای فاصله یا لب پریدگی هستند به کار می رود و گاهی به آن ارتودنسی فوری هم گفته می شود. کامپوزیت ونیر از مواد خمیر تشکیل شده که از طریق امواج نوری سفت می شوند و با استفاده از چسب های مخصوص بر روی دندان های جلو چسبانده می شوند. کامپوزیت ونیر می تواند زیبایی و درخشندگی را به دندان ها هدیه دهد و در این روش میزان تراش دادن دندان بسیار کم می باشد حتی گاهی نیاز به تراش هم نیست در نتیجه آسیبی به دندان ها نمی رسد.

بهترین کاندیدا برای کامپوزیت ونیر

 • افرادی که دندان هایشان دچار تغییر رنگ شده.
 • کسانی که دارای دندان های نامرتب و با فاصله هستند.
 • افرادی که دارای دندان هایی پوسیده و شکسته هستند.

دکتر مجتبی صفار هرندی در ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی تبحر بالایی داررند . جهت تعیین وقت با ایشان می توانید با شماره های  ۰۲۶۷۰۵۰۲۸-۲۶۷۰۵۰۱۸ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مزایای کامپوزیت دندان

 • سفید شدن و درخشندگی دندان ها
 • اصلاح طرح لبخند
 • مخفی شدن پوسیدگی و شکستگی های دندان ها
 • پر شدن فاصله خالی بین دندان ها
 • زیبایی چهره و افزایش اعتماد به نفس

مراحل کامپوزیت دندان

در ابتدا سطح دندان ها توسط دندانپزشک زیبایی جرمگیری می شوند تا از هرگونه جرم تمیز شوند. سپس سطح دندان های جلو به وسیله مواد اسیدی متخلخل می شوند تا کامپوزیت ونیر بهتر روی آن ها بچسبد. در نهایت چسب مخصوص بر روی دندان ها قرار می گیرد و مواد کامپوزیت ونیر روی دندان ها چسبانده می شوند.

مراقبت پس از کامپوزیت دندان ها

 • رعایت بهداشت دهانی اعم از استفاده از مسواک و نخ دندان به طور مرتب و روزانه
 • اجتناب از خوردن مواد سفت مانند آجیل
 • پرهیز از مصرف زیاد چای و قهوه. زیرا کامپوزیت ها خاصیت رنگ پذیری دارند بنابراین نیاز است پس از مصرف مواد خوراکی یا نوشیدنی ها رنگ زا حتما از مسواک استفاده شود.

طول عمر کامپوزیت دندان

طول عمر کامپوزیت دندان اصولا بین ۱ تا ۱۰ سال می باشد که بیشتر به مراقبت های صحیح پس از کامپوزیت دندان بستگی دارد.

آیا کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی دندان ها می شود؟

کامپوزیت دندان و لمینیت دندان باعث پوسیدگی دندان ها نمی شود مگر اینکه از قبل پوسیدگی در زیر دندان ها وجود داشته باشد یا بهداشت دهانی توسط فرد به خوبی رعایت نشود.

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان به عوامل متعددی مانند کیفیت مواد اولیه به خصوص چسب و مهارت و دستمزد کلینیک دندانپزشکی زیبایی بستگی دارد.

اصلاح طرح لبخند

نتیجه گیری

کامپوزیت دندان موادی خمیر مانند است که باعث سفید شدن و درخشندگی دندان ها می شود. کامپوزیت ونیر هم نوعی از کامپوزیت دندان ها می باشد که پس از چسبانده شدن بر روی دندان ها می تواند موجب اصلاح طرح لبخند در فرد شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =