سونوگرافی NT

ماموگرافی

ماموگرافی نوع خاصی از تصویربرداری پستان است که در بهترین سونوگرافی در غرب تهران انجام می گیرد و  با استفاده از اشعه ایکس با دوز کم برای تشخیص سرطان زود هنگام ، قبل از علائم بیماری محسوب می شود که در صورت هر گونه تشخیص به سرعت می توان آن را درمان کرد .
در مورد هر گونه علائم یا مشکلات سینه، قبل از جراحی، و یا استفاده از هورمون، و یا حتی سابقه ی هر گونه بیماری  بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید و اگر احتمال دارد که حامله باشید، پزشک را در جریان قراردهید. در صورت امکان، کپی های ماموگرام قبلی خود را به دست آورید و آنها را در روز آزمون خود در دسترس رادیمولوژیست خود قرار دهید. جواهرات را در خانه بگذارید و لباسهای راحت و راحت بپوشانید. از شما خواسته می شود که لباس خود را بپوشانید. دئودورانت، پودر تالک یا لوسیون زیر دستان خود و یا بر روی سینه خود ندارید، زیرا ممکن است در ماموگرام ظاهر شوند و با تشخیص درست مواجه شوند.

ماموگرافی چیست؟

ماموگرافی تصویربرداری پزشکی تخصصی است که از سیستم رادیویی با دوز کم برای دیدن داخل سینه استفاده می کند. امتحان ماموگرافی، به نام ماموگرام، در تشخیص زود هنگام و تشخیص بیماری های سینه در زنان کمک می کند.

اشعه ایکس (رادیوگرافی) یک آزمایش پزشکی غیرمخرب است که به پزشکان کمک می کند تا وضعیت های پزشکی را تشخیص و درمان کنند. تصويربرداری با اشعه ایکس شامل قرار گرفتن بخشی از بدن با دوز کوچکی از اشعه یونیزاسیون برای تولید تصاویر داخل بدن است. اشعه ایکس قدیمی ترین و اغلب از فرم های تصویربرداری پزشکی استفاده می شود.

سه پیشرفت اخیر در ماموگرافی عبارتند از: ماموگرافی دیجیتال، تشخیص کامپیوتری و تتو سنتز سینه.

ماموگرافی دیجیتال، همچنین به نام ماموگرافی دیجیتال کامل (FFDM) نامیده می شود، یک سیستم ماموگرافی است که در آن فیلم اشعه ایکس توسط الکترونیک جایگزین می شود که اشعه ایکس را به تصاویر ماموگرافی پستان منتقل می کند. این سیستم ها شبیه به دوربین های دیجیتال است و کارایی آنها تصاویر بهتر را با دوز پایین تر تابش می کند. این تصاویر پستان برای بررسی رادیولوژیست و ذخیره سازی طولانی مدت به یک کامپیوتر منتقل می شود. تجربه بیمار در طول یک ماموگرام دیجیتال شبیه به داشتن یک ماموگرام فیلم معمولی است.

سیستم های تشخیص کامپیوتری (CAD) سیستم های جستجوی تصاویر ماموگرافی دیجیتالی را برای مناطق غیر طبیعی تراکم، جرم یا کلسیفیکاسیون جستجو می کنند که ممکن است نشان دهنده حضور سرطان باشد. سیستم CAD این مناطق را بر روی تصاویر برجسته می کند، هشدار رادیولوژیست به دقت این منطقه را ارزیابی می کند.

ماموگرافی

استفاده از روش های معمول در این روش

ماموگرام به عنوان ابزار غربالگری برای تشخیص سرطان اولیه سرطان در زنان بدون علائم در بهترین سونوگرافی در غرب تهران  استفاده می شود. آنها همچنین می توانند برای تشخیص بیماری پستان در زنان مبتلا به علائم مانند توده، درد، تنگی پوست و یا تخلیه نوک پستان مورد استفاده قرار گیرند.

غربالگری ماموگرافی

ماموگرافی نقش مهمی در تشخیص زودهنگام سرطان سینه ایفا می کند، زیرا می تواند تغییرات در پستان تا دو سال قبل از اینکه بیمار یا پزشک بتواند آنها را احساس کند، نشان می دهد  توصیه می شود هر ساله برای زنان ماموگرافی تجویز شود که از سن 40 سالگی  انجام شود بهتر است. تحقیقات نشان داده اند که ماموگرام سالانه منجر به تشخیص زودهنگام سرطان سینه می شود .

چگونه باید برای ماموگرافی آماده کنم؟

قبل از برنامه ریزی یک ماموگرافی در سونوگرافی خوب در غرب تهران ، انجمن سرطان آمریکا (ACS) و سایر سازمان های تخصصی توصیه می کنند که با پزشک خود در مورد یافته های جدید و یا مشکلات سینه خود صحبت کنید. علاوه بر این، از هر گونه جراحی قبلی، استفاده از هورمون و سابقه خانوادگی یا خانوادگی سرطان سینه مطلع شوید.

در طول هفته، قبل از دوره قاعدگی، ماموگرافی خود را برنامه ریزی نکنید. بهترین زمان برای ماموگرافی یک هفته پس از دوره قاعدگی است. اگر احتمال دارد که حامله باشید، پزشک را در جریان قرار دهید.

ماموگرافی چگونه کار می کند؟

اشعه ایکس یک نوع تابش مانند امواج نور یا رادیویی است. اشعه ایکس از طریق اکثر اشیاء، از جمله بدن، عبور می کند. هنگامی که با توجه به بخشی از بدن مورد بررسی قرار می گیرد، یک دستگاه اشعه ایکس، یک زلزله کوچک از اشعه ای که از طریق بدن عبور می کند، یک تصویر را بر روی فیلم عکاسی یا یک آشکارساز خاص ایجاد می کند.

بخش های مختلف بدن اشعه X را در مقادیر مختلف جذب می کنند. استخوان ضخیم بسیاری از تابش را جذب می کند در حالی که بافت نرم، مانند عضله، چربی و اندام، اجازه می دهد که بیشتر اشعه ایکس از طریق آنها عبور کند. در نتیجه، استخوان ها روی اشعه ایکس سفید می شوند، بافت نرم در سایه خاکستری ظاهر می شود و هوا سیاه می شود.

تا همین اواخر، تصاویر اشعه ایکس بر روی صفحات فیلم های بزرگ نگهداری شد (بسیار شبیه یک منفی عکاسی بزرگ). امروزه اکثر تصاویر دیجیتالی هستند که به صورت الکترونیکی ذخیره می شوند. این تصاویر ذخیره شده به راحتی قابل دسترسی هستند و اغلب با تصاویر جاری اشعه ایکس برای تشخیص و مدیریت بیماری مقایسه می شوند.

در فیلم سنتی و ماموگرافی دیجیتال، یک لوله اشعه ایکس لوازم التحریر ضبط یک تصویر از طرف و یک تصویر از بالای پستان فشرده است. در لمس سینه، لوله اشعه ایکس در قوس بیش از پستان حرکت می کند و عکس های متعدد را از زاویه های مختلف می گیرد.

ماموگرافی (2)
روش انجام ماموگرافی چگونه است؟

  • ماموگرافی به صورت سرپایی در سونوگرافی خوب در غرب تهران انجام می شود.
  • در طول ماموگرافی، یک تکنسین رادیولوژیست مخصوص متخصص، پستان خود را در واحد ماموگرافی قرار می دهد.
  • پستان شما بر روی یک پلتفرم مخصوص قرار می گیرد و با یک دستمال پلاستیکی شفاف فشرده می شود.
  • تکنسین به تدریج پستان خود را فشرده خواهد کرد.

در طول و بعد از ماموگرافی چطور تجربه خواهم کرد؟

شما بر سینه خود فشار می آورید زیرا آن را با دست و پا زدن فشرده سازی فشار می دهید. برخی از زنان با سینه های حساس ممکن است ناراحتی ایجاد کنند. اگر این مورد است، زمانی که سینه های شما حداقل مناقصه است، برنامه را تنظیم کنید. اگر فشردگی افزایش یابد، مطمئن باشید که تکنولوژیست را مطلع سازید. اگر ناراحتی قابل توجه باشد، فشرده سازی کمتر استفاده می شود. همیشه فشرده سازی را به یاد داشته باشید اجازه می دهد تا ماموگرام های با کیفیت بهترصورت بگیرد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت سونوگرافی خوب در غرب تهران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 2 =